יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות – הפיתרון האולטימטיבי לאיטום גגות ושאר חללים

יישום יריעות ביטומניות
יישום יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן אחד החומרים שבהם עושים שימוש לצרכי איטום מבנים וגגות מבנים. קיימים סוגים שונים של יריעות ביטומניות והן מאפשרות איטום חזק ויציב של המקום שעליו הן מונחות. המשטח שעליו יריעות ביטומניות מונחות צריך להיות ישר. אנשי מקצוע משתמשים ביריעות ביטומניות באופן תדיר על מנת לספק הגנה מפני רטיבות שעלולה להיווצר, בעיקר בגגות של בתי מגורים. יתרונן של היריעות הוא שהן נמתחות ומסוגלות לכסות שטח רב. הנחתן פשוטה יחסית ואינה דורשת שיפוץ או שימוש בחומרים שגורמים לכלוך רב. עמידותן של היריעות היא גבוהה מאד, גם בפני סוגי האקלים השונים; הן אמורות לעמוד ברמת מעלות קיצונית לחום או לקור. כמו כן, קשה וכמעט בלתי אפשרי לקרוע אותן. מסיבה זו, הן יציבות מאוד ורק במקרה שבו יופעל כוח מסיבי ועוצמתי ביותר, יש סיכוי לקרע, אך גם הוא קלוש ביותר.

למידע נוסף על המוצר, עברו לקטלוג של ביטום, היצואנית והיצרנית מספר אחת בישראל של יריעות ביטומניות »

ההבדל בין הנחת יריעות ביטומניות לחומרי איטום אחרים

יריעות ביטומניות מגיעות בגדלים שונים, לרוב על פי הצורך בכיסוי המשטח שהן מיועדות לאטום. שיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות היא אחת הפופולאריות בקרב אנשי המקצוע שמתעסקים איתן. מכיוון שמדובר בחומר שאינו מלכלך וקל לתפעול, הם יעדיפו להשתמש בהן לצרכי איטום. כך הם אינם צריכים לטפל בכל נושא הניקיון של לאחר הנחת החומר.

יריעות ביטומניות עשויות מחומר אוטם שעשוי מחומר הנקרא: פולימרים. ניתן לאטום איתן לא רק גגות, אלא גם רצפות וקירות בתוך המבנה עצמו.

לאחר רכישת יריעות ביטומניות חשוב לפנות אל חברה שמתמחה באיטום ושימוש ביריעות ביטומניות. ניסיון לבצע איטום באופן עצמאי וללא ניסיון עלול להיכשל בקלות. קיים סיכון כי הנחת היריעות לא תיעשה בצורה מקצועית ונכונה וכתוצאה מכך, האיטום לא יהיה חזק דיו. משמע: דליפות יכולות להיות, על אף האיטום. אם תזמינו חברה, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי עבודת הנחת היריעות תהיה עם תוקף אחריות.

הנחת יריעות ביטומניות, בעיקר על גגות של מבנים כרוכה בעלויות יחסית גבוהות בהשוואה לשימוש בחומרי איטום אחרים. בשל כך, יש המעדיפים לאטום גגות לא באמצעות הנחת יריעות ביטומניות, אלא באמצעות הדרך המסורתית של זיפות הגג. הבעיה בזיפות, היא התייבשות החומר האיטית וכן הריח והלכלוך הרב שהוא גורם מסביב.

הזמנת חברה לביצוע עבודות האיטום

כאשר מזמינים חברה שתבצע איטום באמצעות יריעות ביטומניות, חשוב לבדוק האם היריעות עצמן עומדות בתו תקן והן איכותיות דיין להתקנה. התקנה של יריעות ביטומניות מספקת איטום למשך שנים רבות מאד וזה אחד מהיתרונות הגדולים של חומר זה. כך אין צורך לאטום את החלל מידי שנה ואפשר להיות בטוחים וסמוכים כי אין חשש לרטיבות ונזילות משך תקופה ארוכה מאד.

יכול להיווצר מצב שבו נגרם נזק ליריעות ביטומניות והאיטום אינו מספק וקיימת בעיה של נזילה או רטיבות תוך זמן קצר מרגע הנחת היריעות. אם הדבר קורה ניתן כמובן לפנות אל החברה שביצעה את ההתקנה, על מנת שתבצע בדיקה לסיבה שבגינה אין איטום מספק של היריעות. בכל מקרה, באחריות החברה המבצעת לאתר ולתקן את הבעיה באיטום יריעות ביטומניות.

התקנה נכונה של יריעות ביטומניות

הנחת יריעות ביטומניות בצורה נכונה היא חשובה מאד. יש לוודא כי המשטח שהן מונחות עליו הוא ישר וללא שיפועים מיותרים. את היריעות הביטומניות נוהגים להניח שתי וערב, ממש כמו רעפים. יש לקחת בחשבון כמובן כי במידה ולדוגמא יהיה צורך להתקין בגג שעליו הונחו יריעות ביטומניות דברים נוספים, יהיה צורך בחיתוך של יריעות אלו לצורך פינוי מקום. הדבר עלול לפגום בכושר האיטום שלהן. יש לבצע זאת במשנה זהירות ולהתייעץ עם איש מקצוע, טרם תחילת העבודות.

יריעות ביטומניות